10 tavapärasest erinevat moodust, kuidas kasutada äädikat
Õpime, kuidas kasutada seda väärt ainet ka mujal kui üksnes köögis.
Sageli võib köögikappidest leida tõeliselt kuldaväärt aineid. Mõnel neist võib olla ka väljaspool kööki lõputu hulk kasutusvõimalusi, mida vaevalt kõiki ette olete kujutanud. Üks selline aare on äädikas – see looduslik abivahend on ökoloogiline puhastusaine, mis hoolitseb nii teie kodu kui ka tervise eest.
- Naha toonuse tõstmine ja pisidefektide eemaldamine: valmistage lahus, milles on 1 osa valget äädikat ja 10 osa vett, ning tupsutage vatipatja kasutades sellega nahka pärast oma igapäevast näopuhastust.
- Küünte tugevdamine ja küünenahkade pehmendamine: leotage sõrmeotsi kord nädalas 5 minutit kas valge või õunaäädikaga täidetud kausikeses.
- Kleebisetikettide eemaldamine: pritsige puhast äädikat etiketile ja kraapige õrnalt sõrmega maha.
- Ebameeldiva lõhna eemaldamine kätelt: kala, küüslaugu või sibula lõhna eemaldamiseks peske käed hoolikalt tavalise seebiga ning loputage üle kõigepealt valge äädika ja siis leige veega.
- Kanga pehmendamine ja selle staatilise elektri eemaldamine pesumasinas: valage pesupehmendi sahtlisse pool klaasi valget äädikat, millesse on lisatud paar tilka eeterlikku õli. Saate pehme ja lõhnava, kuid mis kõige tähtsam, keskkonnahoidlikult pehmendatud pesu. Pidage aga silmas, et te ei segaks omavahel äädikat ja pesuvahendit.
- Puidust lõikelaudade puhastamine ja lõhnastamine: hõõruge lõikelaua pinda lapiga, millele on piserdatud õunaäädikat. Loputada pole vaja.
- Sipelgate peletamine: puhastage ukse- ja aknapiidad valges äädikas leotatud lapiga – see looduslik vahend hoiab sipelgad eemal. Et lõhn nende putukate jaoks veelgi ebameeldivam oleks, võite äädikale lisada paar tilka piparmündiessentsi.
- Päikesepõletuse leevendamine: lisage vannivette paar tassitäit äädikat. Kümme minutit sellises veel leevendab põletust kohe.
- Juustele läike andmine: lisage 300 ml veele 2 lusikatäit äädikat. Pärast šampooniga pesemist kandke lahus paariks sekundiks juustele ja seejärel loputage maha.
- Abi kõhnumisel ja organismi vabastamisel toksiinidest: õunaäädikat on aastakümneid peetud n-ö vanaemade ravimiks, kuid viimasel ajal on seda lõpuks soosima hakatud ka paljudes tänapäevastes dieetides, mis aitavad saleneda ja keha toksiinidest puhastada. Muude omaduste kõrval soodustabki äädikas seedimist ja toksiinide väljutamist, vähendab kolesteroolisisaldust ja taastab loomulikku pH-d.
Leave a Reply